| anonim_4396 a întrebat:

Eu in calculatorul meu am antivirusu 'Avira'.Ok,antivirusu asta de... nu ma lasa sa descarc nimic,deci,descarc ceva(jocuri), ok, le instalez dar cand sa dau sa intru in ele imi zice eroare de sistem nu stiu cum nu stiu unde nu stiu de ce.Ce pot face? Funda+vot! PS:Nu da-ti mesaj de genul 'Dezactiveaza antivirusu' ca taicameo incepe sa urle ca animalu ca faram calculatorul si nu stiu ce...mda,roman.Ajutor.

9 răspunsuri:
| BeHappyOriceArFi a răspuns:

Salut!
1) Avira nu este deloc un Anti-virus bun asa ca eu iti recomand sa instalezi AVG, e free si e cel mai bun(dupa parerea mea)
2)La jocuri poate fi problema din cauza sistemului tau de operare, trebuia sa ne fi spus si noua ce windows ai, placa video etc...

Si.

3)Eu iti recomand sa dezinstalezi Avira si sa instalezi AVG si daca poti sa ne spui si noua ce componente are pc-ul tau pentru ati da mai multe informatiiwinking

Răspuns utilizator avertizat
| BeHappyOriceArFi a răspuns (pentru gorlan):

Atunci de ce am auzit multe plangeri despre Avira si foarte multe multumiri pentru AVG, cine stie unde ai vazut tu ca Avira e pe locul 3 in lume, tu ai impresia ca daca. cauti pe google "top 10 AntiVirus din lume" gata ai gasit tot, NU! AntiVirusul bun este cel pe care il folosesti si stii ca te poti baza pe el, si eu am incercat Avira si am avut multe probleme si incurcaturi cu el si acum ca am AVG e foarte bine si pc-ul meu merge perfect.

Răspuns utilizator avertizat
| BANN3R a răspuns:

1. Ce windows ai, ce eroare primesti
2. La antivirus ar trebui sa ai "Allow list" sau "white list" acolo adaugi aplicatiile pe care doresti sa le excluzi de la verificare
3. Antivirusii free nu sunt prea buni

| ovidiu8msn a răspuns:

Informatile oferite se
bat cap in cap. Deci, antivirusul nu te lasa sa descarci nimic dar totusi descarci? Daca jocul da eroare nu cred ca este de la antivirus. Jocul este instalat gresit, este stricat sau nu este compatibil cu sistemul tau.

Răspuns utilizator avertizat
| abel001 a răspuns:

Pai sunt unele jocuri la care crack-ul este recunoscut de avira ca un fel de virus, un fel de fisier rau si nu-ti da voie sa le copii, sau sa intri...

| Gabriel_Theo_1992 a răspuns:

Pai tu vrei un Antivirus bun, sau unul care sa te lase sa joci anumite jocuri? Asa, un Antivirus care iti ofera o ptotectie buna(ridicata) este Norton.