| Anghel_Silviu_Costel_1986 a întrebat:

Exista vreo aplicatie de Android prin care sa ai un ecran secundar. Adică pe un ecran sa te conectezi la un tv si sa redau un film iar pe celălalt ecran sa umbli normal pe telefon. Am o aplicatie morph tv prin care vad filme. Dar nu suporta conexiunea dlna. Si cand pun un film pe ea îl transmit pe tv prin screen miroring si telefon-ul e ocupat. Descărcări aplicatie de aici sa vedeti despre ce vorbesc. https://morphtv.net/ Nu are viruși. Deci dacă știți o astfel de aplicatie spuneti-mi

3 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Nu cred ca poti si asta fara sa sacadeze si filmul si telefonul.

| CristiCL a răspuns:

Se poate ce vrei, dar trebuie să folosești Google Chromecast, sau ceva asemanator. Chromecast v-a prelua fluxul video online, iar telefonul îți ramane liber, să faci ce dorești. Asta doar dacă filmul proiectat este stream online, daca este din telefonul tău, poate rula cu intermitențe.