| anonim_4396 a întrebat:

Salut fraților. Cum eliminam posturile TV care se oglindeaza cu cele in format HD din Grila DIGITALĂ a RCS RDS? Spre exemplu TVR 1, Pro TV, Antena 1, Antena 3, Kanal D, Digi Sport 1, 2, 3 și 4 și etc. și sa rămâna doar cele in HD. Am un TV Samsung

2 răspunsuri:
| Atim a răspuns:

Nu poți. Tipul de transmisie e tot digital, deci tv-ul tau le percepe drept canale individuale. Tot ce poti face e sa le stergi manual dar dureaza.

| CM7YRE a răspuns:

Ori faci o "diferenta" intre posturile analogice/digitale, daca la asta te referi, ori selectezi sa vezi doar hd-urile, ori iti faci o lista si le editezi/muti, ori cauti un program ce face asta (majoritatea smart-urilor te lasa sa salvezi canalele pe un stick, apoi le poti edita cu un program, in ce ordine doresti tu)