| Joker400400 a întrebat:

Hei! Eu Am antena pe digi si la sfaraitul anului trecut au reintrodus canalele antena 1, star, 3 dar dupa cateva luni iar nu le mai am in grila de canale. Am rescanat antena iar si iar dar nimic. Oare le-au scos iar din grila sau am eu o problema?
Ma puteti ajuta, va rog?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca scanezi canalele si nu mai gasesti unele din canalele d-inainte, atunci inseamna ca le-au scos din grila de programe.
Contractele de difuzare sunt pe durata determinata, iar cand expira, atunci ori sunt prelungite pe un termen nou, ori nu mai sunt difuzate.

| shrink a răspuns (pentru Bula):

Cand expira contractul de difuzare, expira in toata reteau digi nu doar la unii abonati. anul trecut si anul asta nu au fost probleme de receptie a grupului "intact" in reteaua digi.

| RAY a răspuns:

Sunt incluse in pachetul de baza, daca nu sunt la tine suna la ei

| Joker400400 explică:

Am uitat sa mentionez: am citit pe internet ca ele au format HD iar eu nu am acest format si asta ar putea fi o problemă. E adevarat?

| RAY a răspuns (pentru Joker400400):

Da,dar sunt si in format SD si eu am digi

| Joker400400 explică (pentru RAY):

Si atunci oare mie de ce nu im8 apar?