| FilmeHorror a întrebat:

Salut,ieri am avut ceva probleme cu pcu,era închis și dintr-o data se deschide,nici nu apuca sa se încarce ca se stingea singur și iar se aprindea,așa a făcut pana l-am lăsat o perioada fără alimentare,după ce am băgat alimentarea și l-am deschis,a mers o perioada și s-a stins din nou,acum dacă vreau sa îl aprind,nu merge,apăs butonul și începe sa se aprindă și se stinge brusc în 2, 3 secunde,i-am scos alimentarea și când îi bag cablul pornește singur și se oprește, parcă nu are putere sa îl tina aprins,care poate fi problema?
Sursa e schimbată recent, o fi ea de vina sau poate fi cablul de alimentare și nu face contact bine?

Răspuns Câştigător
| FabianelSHAF a răspuns:

Este de vină sursa, încearcă să o schimbi. Şi eu am avut aceiaşi problemă, trebuia să-l las 3-4 minute în priză ca să se aprindă, apoi când apăsam butonul de pornire, stătea 2 secunde şi se oprea.