| Antonies a întrebat:

Salut, îmi poate face cineva o lista cu componente pentru calculator? Dar sa fie compatibile toate.
Vreau sa fie placa de baza, video, procesor și rami. Gen să meargă toate puse pe aceeași placa de așa, nu mă prea pricep. Placa de baza sa fie de 4 gb rami iar procesorul​ să fie un i5 sau i7, iar ramii nu știu, oricare să meargă puși pe placa de baza.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi dai un buget maxim, iti fac o lista pe pcgarage, nu imi dai, nu-ti fac.

| tehno125482 a răspuns:

PLACA DE BAZA: MSI B85M GAMING

PLACA VIDEO: GIGABYTE GeForce GTX 970 G1 GAMING

RAM: 2x Corsair Vengeance Red 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual Channel
( adica 2x 8GB )

HARD DISK: 1x WD Black 1TB
1x WD Black 2TB

SSD: Kingston HyperX FURY 120GB

SURSA: Seasonic S12II-520 Bronze 520W

CARCASA: Delux MV418 450W black-red ( cred ca nu incape plac video in ea, daca aveti alte carcase de tipul rosu-negru va rog sa le recomandati.

VENTILATOARE EXTERNE: 1x Arctic Cooling F8
2x Corsair Air Series AF120 LED Red Quiet Edition High Airflow 120mm Fan - Twin Pack