| AlexandruMMM a întrebat:

Salut, imi puteti da link-ul de la cel mai ieftin PC ce poate rula CS:GO fara lag?

Răspuns Câştigător
| Alexul99 a răspuns:

Nou sau la mana a doua?
Fiindca un sistem nou am gasit eu pe altex, foarte bun https://altex.ro/......ddr3-linux
Din cate m-am informat pe net si prin review-uri acest pc ar putea sa ruleze cs go-ul la peste 80 de fps-uri, si chiar si GTA 5-ul peste 30 de fps-uri plus ca ai si garantie la acest sistem, parerea mea este ca in acesti bani nu ai o alta varianta mai buna, iar sa iti construiesti ceva pe piese nu ar fi la fel de avantajos.
Daca vrei totusi ceva mai ieftin, si poate putin mai bun ca performanta poti sa te risti sa cumperi ceva de pe olx, un sistem decent poti gasi si la 600-700 de lei, pe care poti rula GTA 5 la si cs go la peste 100 de fps-uri.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Alexul99):

...orice expert nu recomanda PC-uri gata facute pentru o configuratie in bani x le intrece pe toate.

| Alexul99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te astept sa faci ceva mai bun in acel pret, omul a zis ca vrea ceva ieftin, daca vrei iti fac eu un sistem cu doua 1080-uri, dar nu are rost sa incerci sa faci ceva pe piese in aceasta categorie de pret, pentru ca evident o sa iesi mult mai scump si cu performante deloc comparabile.
Astept sa vad ce ii recomanzi tu.