| skull12 a întrebat:

Salut, Imi puteti recomanda niste casti pana in 100 de lei, nu este important microfonul, doar sa se auda bine, as dori sa fie de gaming.

P.S. : De preferat sa fie de la Redragon.
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Fix pe criteriile tale : https://bit.ly/2NrWBZp Pentru sensibilitate, impedanta, raport calitate/pret, faptul ca "simuleaza" 7.1 si au si conexiune jack si usb. E discutabila treaba cu "sa se auda bine", fiecare are preferintele lui, dar pe criteriile tale, astea sunt "alegerea".

4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu exista. Pina in 100 ai vreo doua optiuni fara microfon care sa sune bine. Si nu de gaming.

| skull12 explică (pentru GabiDumitrescu):

Te ai interesat un pic?

| ValentinCosmy1998 a răspuns:

Poti sa te interesezi chiar tu mai in detaliu uitandu-te la review-uri, la videoclipuri etc. Dar de exemplu eu am niste casti de la genesis de un an si sunt foarte mandru de ele. Asa ca pana in 100 de lei cred ca ar fi bune pentru ce iti doresti tu:https://www.emag.ro/......DVLJMNBBM/

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru skull12):

Am avut aceeasi dilema ca tine cu niste ani in urma. Pina in 200-250 RON ai foarte putine casti care sa sune cu adevarat bine in banii lor. In concluzie, mi-am luat un microfon separat si niste casti stereo decente. Sa stii ca si review-urile de la noi sunt inutile, fiindca multi ridica in slavi casti de rahat cum ar fi Sennheiser HD201 pe care se intampla sa le si am. Si mai conteaza foarte mult si care va fi sursa ta audio. Daca vrei ca sa auzi pac-pac in CS si vreo manea de-alde Alina Eremia si ce ai mai putea asculta tu, atunci poti sa iei si ceva de 50 RON "de gaming". 50-100, 150, NU CONTEAZA. Ca tot ziceai de Redragon, ar merge foarte ok astea: https://www.pcgarage.ro/casti-gaming/redragon/memecoleous-black/