| alexalx1234 a întrebat:

Imi puteti recomanda un cooler pentru un pc cu procesor i5-7400, placa de baza Asrock H110M-DGS si carcasa Segotep Polar Light? Maxim 300 de lei

5 răspunsuri:
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Pai fiind fara K la sfarsit inseamna ca nu poti face overclock la el deci cam orice cooler mai de calitate e ok. Recomand https://www.pcgarage.ro/coolere/deepcool/gammaxx300/ :).

| aXy99 a răspuns:

Nu ai nevoie.

| bogdan324 a răspuns:

Pentru procesorul ala si cooler-ul stock e suficient, daca chiar vrei cooler:
https://www.pcgarage.ro/coolere/deepcool/gammaxx400/
Mai mult de atat nu ai nevoie.

| NLS a răspuns:

Nu prea are rost sa cheltui 300 pe un cooler pentru asemenea procesor, având în vedere ca nu faci oc.
Ti a spus deja Claudiu asta.

Acum e târziu, dar eu as fi pus încă 100 la carcasa sau sursa și as fi luat ceva mai lat, respectiv mai calitativ.
Iar cu cei 200 rămași îți puteai lua ce cooler doreai.
In carcasa actuala îți încape unul de maxim 150 mm înălțime.

| Endoryus a răspuns:

Nu iti trebuie la acel procesor.