| BiancaCarutasu a întrebat:

imi puteți spune o placa video de gaming? eu momentan am un ati radeon 3850 din ce știu e tip ddr 3.deci as vrea o placa video de gaming buna dar ddr3

Răspuns Câştigător
| adytzoi a răspuns:

Memoria placii tale video e GDDR3. Asta nu inseamna ca actuala configuratie nu accepta placi video cu memorie GDDR5. Scrie te rog si ce placa de baza, ce procesor si ce buget ai ca sa-ti pot recomanda ceva

| BiancaCarutasu explică (pentru adytzoi):

Am un procesor i3 skylake placa modelul plăcii de baza nu îl știu însă in legătura cu placa video ma gândeam la un nVIDIA gt 1030

5 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ce buget ai? Ca "buna" poti sa consideri orice placa la orice buget mai mare decat a ta. Ce placa de baza ai?

Bula
| Bula a răspuns:

Poti folosi si placa mai performanta daca iti incape in slot-ul placii video.
Viteza va fi limitata la ceea minima din maximele de performanta ai elementelor sistemului.

| alexboss2020 a răspuns:

Ce? Ai spus ca vreau o placa video de gaming buna dar ddr3, pai atunci nu mai e placa video de gaming si nu mai e buna!

| alii98 a răspuns:

Ce buget ai? ce sursa ai?