| anonim_4396 a întrebat:

Incerc sa instalez Windows Xp de pe un stick. Problema e ca PC-ul nu suporta USB Boot asa ca folosesc PLOP. Cand apas Shift+Enter in meniul acela merge pana cand se blocheaza. Care ar fi problema?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu exista pc fara usb boot. Da restart si apasa DEL sau F2 sa intri in bios.
E pe undeva optiunea de 'Legacy boot' pe care trebuie s-o selectezi. Si alta optiune cu boot priority de unde pui Stick-ul USB primul si Hdd-ul al 2-lea.

Daca nu merge inseamna ca ai PC sau Laptop prea nou care nu suporta XP, am mai patit asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu imi apare USB

| PainTech a răspuns (pentru anonim_4396):

Am avut o problema similara. Imaginea de pe stick era problema.

| Heavenonearth a răspuns:

Foloseşte programul Rufus.