| Mark2012012 a întrebat:

Intre cele doua laptopuri prezentate mai jos pe care sa il cumpar?
Ambele laptopuri au wireless, camera web, bluetooth, usb port,microfon.

Laptop Lenovo Free Dos, tip procesor Intel Pentium Quad-Core,model procesor N3710, cache 2MB,numar nuclee cpu 4, frecventa procesor 1600 MHz, turbo boost pana la 2560 MHz, procesor grafic integrat HD Graphics 405, RAM 4 GB DDR3L,frecventa 1600 MHz, tip unitate stocare HDD 500 GB, viteza de rotatie 5400 rpm, placa video producator chipset video Intel seria HD Graphics 405, baterie Li Ion 3 celule.
Si laptop Asus Free Dos, tip procesor AMD Quad-Core producator procesor AMD, model procesor A8-7410, cache 2Mb,numar nuclee cpu 4, frecventa procesor 2. 2GHz, frecventa maxima 2. 5GHz,procesor grafic integrat AMD Radeon R5, RAM 4Gb DDR3L,frecventa 1600 MHz, tip unitate stocare HDD 500Gb SATA viteza de rotatie 5400 rpm,producator chipset video AMD,model placa video Radeon R5, baterie Li-Ion numar celule 3.

Multumesc.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Desi sunt un fan Intel acest AMD pare mai bun. Uite o comparatie intre cele doua: http://cpuboss.com/cpus/Intel-N3710-vs-AMD-A8-7410

3 răspunsuri:
| Beres_Andrei_1982 a răspuns:

Cred ca asusul e mai bun pentru ca are placa video dedicata si procesor quadcore fizic si nu virtual ca la Intel

| Beres_Andrei_1982 a răspuns:

Dar mai poti sa cauti in aceiasi bani oferte pe la amaneturi ca sigur vei gasi oferte mai bune. apropo de la Intel numai alea vechi quadcore si vresiunea de i3, 5,7 sunt bune in rest vrajeala

| Beres_Andrei_1982 a răspuns (pentru Salontanul):

Da e clar i favoarea amd dar nu uita ca amd a pierdut lupta cu Intel cand astia au scos pe piata prima serie de i3, 5,7 dar asta nu inseamna ca ei nu fac procesoare bune (cazul de fata) si sunt si mai ieftine