| Ionut7743 a întrebat:

La intrare în bloc am un senzor nfc pentru a deschide ușa.
Dar telefonul meu (Samsung galaxy A5 2015)când am vrut sa îl configureze dădea alt cod la fiecare scanare. Aveți idee ce pot face? Cum pot face ca nfc-ul telefonului sa genereze același cod?
Mulțumesc anticipat!

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Apeleaza la cei care au instalat interfonul, ei iti vor arata exact cum se face codarea nfc corecta.

| Ionut7743 explică (pentru Bula):

Pai cu ei am vrut sa fac și telefonul meu da alt cod de fiecare data. Mie îmi trebuie sa fac telefonul sa genereze același cod

Bula
| Bula a răspuns (pentru Ionut7743):

Depinde de formatul codului generat de aplicatie.
Daca flosesti doar poza, incearca sa faci contrastul maxim (in alb-negru), precum si cu negaticul pozei.
Ambele trebuie prelucrate pe calculator, pentru a avea claritate maxima.