| Dendera a întrebat:

La placile video cu ce ajuta stream processors,Pixel Fill Rate,Texture Fill Rate,Texture Units, numarul de tranzistoare si bus memorie?

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

De regula se rezuma la "cu cit mai multe/mari, cu atit mai bine."

| AdreAdre a răspuns:

Mai ai nevoie de raspuns sau ai gasit? Stiu ca e thread din 2015 dar totusi, vreau sa fii informat.

| orceNUME a răspuns:

Cel mai important este sa fie memoria BUS si Mghz care i are (Daca vrei sa cumperi o placa si nu prea sti sa alegi foloseste siteul astahttp://gpuboss.com/)