Întrebare recomandată | AcestaSuntEu a întrebat:

Ma gandesc serios sa-mi iau un laptop si din ce am cautat prin cataloage la diferite magazine, am gasit unul care pare a fi si bun si la un pret acceptatbil...As vrea sa stiu parerea voastra:
Tip procesor: Intel Core i3
Model procesor: 2350M
Frecventa procesor (GHz): 2.3
Tip ecran: LCD
Diagonala ecran (inch): 15.6
Memorie RAM standard (GB): 4
Tip HDD: SATA
Capacitate HDD (GB): 500
Unitate optica: 8X Super Multi DL
Procesor grafic: Intel HD graphics 3000
Sistem de operare: Free Dos

Răspuns Câştigător
| MaTrIx8378 a răspuns:

Daca iti permiti sa-ti cumperi un altfel de laptop, eu zic ca e foarte bun, dar ma gandesc ca e scump tongue

41 răspunsuri:
| RazaDeLumina a răspuns:

Si eu am tot asa si e destul de bun

neluL
| neluL a răspuns:

La ce bani l-ai gasit? Pentru ce vrei sa-l folosesti? Placa video e integrata in placa de baza si deci nu ai mari performante cu ea, deasemeni si procesorul este din a doua clasa de procesoare Sandy Bridge. Acum Intel a ajuns la a treia generatie Ivy Bridge.

| xXhewlettXx a răspuns:

Eu zic ca merita sa il cumperi!:X
Funda plz?

| AcestaSuntEu explică (pentru neluL):

Pai as vrea sa-l folosesc pentru a juca niste jocuri mai noi, de ex fifa 2012-2012, nfs, pentru internet si as vrea laptop pentru cand sunt intr-o alta localitate si am de facut niste proiecte...din cate vad asta nu ar fi chiar asa de bune pentru jocuri, nu?

| AcestaSuntEu explică (pentru neluL):

L-am gasit la pretul de 2100 lei

| Sănduțța a răspuns:

Ai nevoie de ASUS-cel mai bun din tara dar e bun si asta

| Sănduțța a răspuns:

Nu stiu dar de fapt alege tu

| denidenitare a răspuns:

Daca imi dai funda iti spun hai te rog da-mi funda plizzzzz

| adrew a răspuns (pentru AcestaSuntEu):

Cu asa bani iti cuperi i5 si video integrat sau i3 si video discret

| Sănduțța a răspuns:

Decizia ta

| Andrei_Birceanu_Ionut_1991 a răspuns:

La configuratia care o are, poti sa joci si fifa 2014-2015.pretul e destul de bun.bafta

| Ciuuf a răspuns:

E foarte bun laptopul.
Dar pretul...nu stiu exsasct sa-ti zic. tongue

| WhiteAndProud14 a răspuns:

Cel care l-ai ales are placa video integrata cu cpu-ul hd3000, care e varza.
Mai pune un milion si ai un laptop bunicel.
http://www.pcgarage.ro/......1gb-black/

Iar daca poti pune inca 2 milioane iti iei unul mult mai performant.
http://www.pcgarage.ro/......1gb-white/

evenso
| evenso a răspuns:

Test test

neluL
| neluL a răspuns (pentru AcestaSuntEu):

Cam mult! daca mai pui 200 lei iti cumperi asa ceva
http://www.avcenter.ro/......black.html
Cu procesor din aceeasi clasa dar mai mare si placa video dedicata de 2 GB.

| alexandruth a răspuns:

Daca vrei si ti-l perimiti, ia-l, e foarte bun!winking

| IasminaMaria a răspuns:

Un prieten de-al meu are un laptop ca acesta si ii merge foarte bine...nu s-a stricat deloc pana acum
tongue

| Alcs a răspuns:

Eu ti-as recomanda Hp ProBook 4530s, este foarte bun...winking

| WhiteAndProud14 a răspuns:

Nu iti cumpara HP, Acer, Dell, Fujitsu, etc.
Orienteaza-te spre Toshiba, Assus.

| Ziser a răspuns:

E foarte bun!

| AaNdYy a răspuns:

Este bun, dar sistemul de operare Free Dos nu ma incatahappy
Oricum daca ai un DVD bootabil cu windows nu e o problema.

| ViperXd a răspuns:

Da e foarte bun

| flopigood a răspuns:

Daca tu l-ai gasit nu mai sta este un laptop care ruleaza bine pe ori ce program ia-l ca nu o sa mai ai ata okazie e ff bun ia-l gogule

| Laawr a răspuns:

Deci ce ma enerveaza oamenii :
Daa e bun, plz funda

eu zic sa mai strangi bani si sa iti iei un i5.
http://www.emag.ro/......ELYDKBBBM/
mai cauta si tu pe eMAG laptop-uri i5.
mai bine pui inca putin si iei un i5 care e mult mai bun

| supermamici a răspuns:

Salut
depinde pentru ce ai nevoie. Daca vrei si jocuri / grafica ai omis sa mentionezi daca placa video este integrata sau dedicata. HP nu iti lua sub nicio forma. Iar sistemul freedos e avantajos ca nu platesti sistemul de operare (il instalezi tu separat)

| Kosmin19 a răspuns:

Din cate ai spus tu chiar e ff bun. dar daca ai si banii sa-l iei e al tau.

Răspuns utilizator avertizat
| Cristian_Alex_1993 a răspuns:

Da este bun

| rotarugeorgealexandru14102015 a răspuns:

Eu zic ca e bun
dar ar trebui sa il iei in proba o zi sau mai mult ca stii cum e te tine o luna si se strica asa ca il iei in probe ii face de cap si apoi vezi daca e bun

| Ionucaaa a răspuns:

Este foarte bun şi dacă zici că e ieftin. ai grijă să nu fie cumva stricat.