| Stefan_Blanaru_1986 a întrebat:

Este bun laptopul asta pentru jocuri

Laptop ASUS X552CL-SX032D, Intel Core i3-3217U 1.8GHz, 15.6" HD, 4GB, 500GB, nVIDIA GeForce GT 710M 1GB DDR3, Free Dos

Tip procesor: Intel Core i3
Model Procesor: 3217U
Frecventa procesor (GHz): 1.8
Tip ecran: LED
Diagonala ecran (inch): 15.6
Memorie RAM standard (GB): 4
Tip HDD: SATA
Capacitate HDD (GB): 500
Unitate optica: 8x Super Multi DL
Procesor grafic: nVidia GeForce GT 710M
Memorie video (GB): 1
Sistem de operare: Free Dos

2 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Nu. Nu este chiar cel mai bun.

Procesorul este saracul de pe cand dinozaurii erau toti pasari. RAM-ul e la limita. Memoria video nu te va ajuta. Iar sistem de operare... trebuie sa te uiti dupa unul.

Uita-te aici pentru procesor:
http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i3-3217U+%40+1.80GHz

| LosT8 a răspuns:

Nu iti stiu bugetul, dar avand in vedere ca-l vrei pentru jocuri sunt sigur ca esti dispus sa platesti mai mult, nu este bun pentru jocuri noi si care cer multe resurse, procesorul este chiar slab. Uite aici un laptop bun care iti poate rula majoritatea jocurilor http://bit.ly/1fVic3D