| HardCore7750 a întrebat:

Salut, ma poate ajuta si pe mine cineva sa-mi rootez telefonul?(Samsung Galaxy xCover 3 388f Android 5.1.1)
Ma chinui de cateva zile sa gasesc o imagine sau cum i se spune pentru root cu ODIN.
Am gasit acest topic: https://forum.xda-developers.com/......3-t3465132
Scrie cum se rooteaza dar nu gasesc nicarieri download la xcover3-lollipop-root.zip
Va rog mult sa ma ajutati.

5 răspunsuri:
| Stefancalin1997 a răspuns:

Salut, Odin e un program de instalat software pentru Samsung, pentru ati putea root-a telefonul ai nevoi doar de un simplu program, se numeste kingoroot, il poti descarca pe pc sau pentru Android, dar mai preferabil pe pc deoarece are sansa de reusita mai mare, ca sa il root-ezi trebuie sa intri in setari la dezvoltator si sa dai pe mod depanare, adica sa fie activ, pe urma instalezi acel program pe pc, conectezi telefonul printr-un calbu usb, o sa te puna sa dai accept pentru a avea acces la telefon acel kingo root, e foarte simplu de facut.

| HardCore7750 explică (pentru Stefancalin1997):

S-a spus pe un forum XDA ca kingoroot nu merge.
Toata lumea rooteaza cu ODIN pentru Samsung, dar xcover vad ca...

| KNST a răspuns:

In primul rand, de ce vrei sa faci root?

| HardCore7750 explică (pentru KNST):

Există un script care blochează toate reclamele cu ceva excepții

| HardCore7750 explică:

Haca nu ai habar sa-l folosesti cu root, atunci ai dreptate!