| EZ98 a întrebat:

Recent mi-am luat un telefon, Samsung Galaxy Xcover 4 si nu Ii pot da root. Am Android 8.1 iar cu odin nu merge, am Incercat In prima zi si a trebuit sa-i dau factory reset. Am vazut niste tutoriale pe net cum sa rootezi un Android 8.1 dar Iti trebuie TWRP iar la ei pe site nu-mi gasesc telefonul, nu este suportat sau ceva. Cum as putea sa dau root?

2 răspunsuri:
| Bogdan70001 a răspuns:

Pentru root este necesar TWRP, iar daca la ei pe site nu este TWRP pentru teleofnul tau singurul lucru pe care ai putea sa-l faci este sa cauti o imagine neoficiala (facuta de alt cineva)
Daca chiar nu exista la service nu te vor putea ajuta pentru ca insemna ca ar trebui sa complieze ei TWRP pentru telefonul tau si nimeni nu va face asta, dar ma indoiesc ca nu exista o imagine neoficiala

| Eugenonut1 a răspuns:

Du-l la un specialist că poate se va strica