| alexandru5678 a întrebat:

Salut merita procesorul Procesor AMD Ryzen 3 2200G 3. 5GHz box. Daca nu imi puteti recomanda ceva tot in acelasi buget 500 ron. Sa se potriveasca cu 1050 ti de 4 gb. Mersi!

4 răspunsuri:
| marian37 a răspuns:

Acel procesor este bun daca folosesti doar grafica integrata. In gaming amd-ul nu e stralucit. Un i3 7100 este perfect pentru jocuri.

| ChristiaN47 a răspuns:

Este un procesor bun, insa daca vrei sa-l folosesti pentru gaming in care joci jocuri precum : "GTA 5", "CS:GO", etc. nu e chiar asa de stralucit.

| alexandru5678 explică:

Este alt procesor in 500 ron mai bun, Pt gaming ma refer?

| alexboss2020 a răspuns:

Daca iti cumperi Apu-ri cu ryzen nu trebuie sa folosesti placa video dedicata, deci nu iti recomand acest procesor, mergi pe Intel i3 8100 sau daca iti permite bugetul te poti indrepta pe un i5 coffee lake!