| ZXYU a întrebat:

Am un pc si vreau sa ii dau un upgrade! Si as dori sa ii schimb procesorul si sa ii mai pun memorie.Am un procesor ryzen 3 2200G si m-am gandit sa imi iau un i5 9600K si sa ii mai pun 8 gb ram.Si am o placa video gtx 1050. Acum intrbarea mea este daca este ok ce vreau sa iau daca nu este ok imi puteti spune voi? Precizez doresc sa fac upgrade deoarece am putine fps in jocuri si merge greu pc-ul am reinstalat windows-ul si la fel.va rog imi puteti spune daca este ok ce vreau si daca e de la altceva?

Răspuns Câştigător
| 4NON1M2004 a răspuns:

Îți sugerez sa îți cumperi procesorul AMD Ryzen 7 2700 deoarece este mai ieftin și mai performant decât i5 9600k și nu trebuie schimbată placa de bază si memoria ram. Sper că ți-am fost de ajutor.