| alexykaalex a întrebat:

Mi-am configurat ieri routerul wireles D-Link 300 si imi apare ca ii conectat si merge. dar cand vreau sa intru de pe telefon sa ma conectez la wireles nu gaseste reteaua si trebuie sa dau eu pe adaugare retea sa scriu numele si parola si doar asa merge.
Cum pot sa fac sa imi apara dupa ce intru pe wireles sa imi apara reteaua?
Va rog ajutati-ma. Dau funda xD

1 răspuns:
| figarro a răspuns:

Ai o setare in interfata de administrare, in sectiunea Wireless. Se cheama ceva asemanator cu "Hide SSID", adica ascunde numele retelei si merge doar prin conectare manuala. Trebuie sa debifezi acea optiune si sa salvezi schimbarile (probabil sa va restarta routerul).