| Cernatescu_Andrei_1998 a întrebat:

Salut, mi am cumparat un iph ( iphone 6s) daca conteaza, am facut contul, am ID Apple, acces la iTunes si App Store dar cand incerc sa mi fac cont iCloud imi spune ca am ajung la nr maxim gratis de conturi pe telefonul asta, deci s au facut acele 3 conturi gratis, stiti cumva cum pot sa mi cumpar unul?

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Ce sa cumperi? Nu trebuie sa cumperi nimic, ai voie doar la un nr limitat de conturi pe un telefon, ceea ce poți face e sa îți făci un cont iCloud pe alt dispozitiv ( iPhone sau iPad) și cu ala sa te conectezi la telefonul tău. E simplu și singura soluție, apelează la un prieten sau ceva.