| AdelinB22 a întrebat:

Salut mi-am cumparat un laptop Asus si am inteles ca nu ti-l da cu un windows preinstalat.
Cand l-am cumparat mi s-a spus ca nu mai este decat cel expus si ca are un mini sistem de operare doar sa ruleze unele programe.As vrea sa stiu cum pot instala un window (eu stiu sa instalez windowsuri dar acum nu stiu cum). PS: Am luat laptopul de la Domo.

4 răspunsuri:
| Predator30 a răspuns:

Salut,Pai in primul rand ai nevoie de un stick, dupa il faci bootabil sticku te uiti sunt tutoriale pe internet si dupa acea il introduci in usb si apesi f2 asta sti cand daca spui ca ai mai instalat, asta ii in caz ca laptopul nu are cd! In caz ca are atunci bagi cd cu windows 7 presupun si apesi la fel f2 si incepi instalarea, numai bine sper sa te ajute ce ti-am spus, O zi buna!

| LucianStroe a răspuns:

Pai daca stii sa instalezi, cum adica "acum nu stiu cum"? Ori stii ori nu stii?

| AdelinB22 explică (pentru LucianStroe):

Pai ce sa zic de obcei trebuia sa apas f11/f12 dar acum nu stiam cum si apropo am un stick bootabil dar nu stiu daca imi va merge WinToFlash.