| HHTR a întrebat:

Salut mi-am cumparat un pc nou din magazin acum 3 saptamani cu configuratia
Procesor Intel Core Duo CPU E8400 3.00 GHz
Ram 4.00 GB DDR 3
placa video on bord
Windows 7-ultimate 64 biti
mai pe scurt este un Dell Optiplex 780
Problema este ca cand inru intr-un joc cum ar fi NFS, Call of Duty 3, ETS 2 MI SE RESTARTEAZA de ce? am mai cautat pe internet si au mai patit-o multi asa si spuneau cai de la HDD se incalzea prea repede cum il fac sa-i setez temperatura sa nu se mai restarteze la 41 de grade?

Răspuns Câştigător
| HHTR explică:

Atunci nu e asta. ori e placa de baza ori sursa. Pune http://www.softpedia.com/get/Others/Home-Education/Prime95.shtml si tine in acelasi timp si cel de temperatura deschis. Da-i un test si vezi daca se inchide, dupa cat timp si temperatura.

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Eu nu cred ca e de la hdd.
Descarca https://www.techpowerup.com/realtemp/ si vezi ce temperatura are cand te joci, si spune aici rezultatele,

| RAY a răspuns:

Jocurii piratate?

| HHTR explică (pentru sltlp):

Cand nu ma joc are 36 iar cand ma joc are 40... cred ca dupa 40 se restarteaza gen 41 42...

| HHTR explică (pentru RAY):

Nu sunt piratate deoarece sunt pe le-am loat de pe steam

| HHTR explică (pentru HHTR):

I-am dat test cu prime95 si nu creste temperatura ramane constant la 38 dar cand intru intr-un joc inceoe sa creasca