| anonim_4396 a întrebat:

mi-am lovit ecranul laptop-ului acum ceva vreme si de atunci intr-un colt am o pata neagra.
nu ma deranjeaza pata intr-atat faptul ca ecranul laptopului se opreste, se blocheaza si nu se mai misca decat daca misc un pic de ecranul laptopului cu mana.
ca sa functioneze in continuare trebuie sa tin cu mana coltul laptopului intr-o anumita pozitie.
care ar putea fi problema? cum as putea sa o rezolv?
multumesc!

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut, trebuie inlocuit displayul datorita faptului ca l ai lovit ai afectat niste contacte acolo si curînd nu o sa mai functioneze deloc, acolo sunt niste benzi foarte sensibile care fac contact cu tot laptopul alea sau rupt datorita șocului pe care l a primit, dar de ce l ai lovit? Ce ti a facut?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mersi pentru fundă

| Jonas94 a răspuns:

Salut,
Desfaci masca din față, vezi că sunt două șuruburi jos, și apoi vezi că e prins de două balamale și de capac.
Desfă-l după placa de bază și după capac, și uită-te la cablurile de alimentare. Vezi dacă sunt deplasate, etc.
Apoi să te uiți bine la codul ecranului, dacă vei căuta piese.
Apropo, ce marcă e?