| amusername2 a întrebat:

Nu stiti cumva ce as putea folosi ca inlocuitor la o sursa pentru aparat de tatuat? Poate ceva dintr-o sursa de pc sau ceva de genu sau un incarcator de telefon? Ca nu am bani sa imi iau sursa acum si imi trebuie un inlocuitor.

2 răspunsuri:
| 4ndr33y a răspuns:

Da, merge. Trebuie sa gasesti un transformator care sa respecte amperajul si voltajul necesar.

| amusername2 explică (pentru 4ndr33y):

Pai stiu si eu asta, dar ma gandeam ca mai e cineva in cazul meu care n-are bani si a gasit o alternativalaughing Ca am incercat cu un incarcator dar are 5V si 0.6A si e prea putin. Am incercat si cu unul de 1A si 8.5V dar imi scoate scanteie la surubul de contact si nu cred ca e in regula.