| Bacanu_Petrus_1987 a întrebat:

Salut P8H61-M LX2 R2.0 (LGA1155) este placa mea de baza si vreau sa pun o placa video geforce gtx 750 dragon series, mentionez ca am 2 ventilatoare, sursa 500w, 8 gb rami, procesor Intel Core i5 3470 3. 20GHz, astept cu interes sfaturile voastre multumesc

14 răspunsuri:
| marian37 a răspuns:

Poti da un link al placii video?

| marian37 a răspuns:

Placa o poti pune fara probleme. Ea este destul de veche, n-am gasit-o nicaieri sa vad ce pret are. Ai placa sau vrei sa o cumperi?

| Bacanu_Petrus_1987 explică (pentru marian37):

In primul rand iti multumesc de sfat, eu acum in calculator am o placa video gtx 275, si gtx 750 o am in calculatorul vechi, si as vrea sa o schimb k vreau sa joc h1z1,si gtx 275 care o am acum nu duce jocu, si la cerintele jocului este mentionata gtx 275, eu calculatorul il am de 4 luni, si de aceea am cerut sfatul ca daca tot pierd garantia umbland in el sa mearga 750 la sigur

| Bacanu_Petrus_1987 explică (pentru marian37):

Ca imi spunea cineva ca daca vreau sa i pun gtx 750 pe placa de baza mentionata in mesajul de mai sus trebuie sa schimb sursa, k imi consuma si ventilatoatoarele, si consuma si placa, si sursa de 500w care o am nu e sufucienta

| marian37 a răspuns (pentru Bacanu_Petrus_1987):

Sursa este suficient de puternica pentru a alimenta tot sistemul. Dar ce procesor ai?

| Bacanu_Petrus_1987 explică (pentru marian37):

I5-3470

| Bacanu_Petrus_1987 explică (pentru marian37):

Sa inteleg ca alea 2 ventilatoare, si placa video nu consuma multi w

| marian37 a răspuns (pentru Bacanu_Petrus_1987):

Nu, nu consuma mult ventilatoarele. Procesorul va putea duce placa video. Pune-o cu incredere!

| Bacanu_Petrus_1987 explică (pentru marian37):

Multumesc frumos

| Bacanu_Petrus_1987 explică (pentru marian37):

Https://www.emag.ro/......EJPCNBBBM/ am gasit si link la placa de baza

| marian37 a răspuns (pentru Bacanu_Petrus_1987):

Am vazut-o inainte! Are slot PCI-E pentru a pune placa video.

| Bacanu_Petrus_1987 explică (pentru marian37):

Iti multumesc de sfat, in seara asta ma pun sa schimb placa video

| Bacanu_Petrus_1987 explică (pentru Bacanu_Petrus_1987):

Dupa cum am inteles eu, nu conteaza sursa sau wati cand pui o placa video ci slotul PCI-E?