| RM94 a întrebat:

PC-ul imi foloseste 2GB memorie RAM si nu stiu de ce. Deci am 3GB memorie totala si in mod normal ocupa aproximativ 600MB fara nici-un program deschis. Acum imi ocupa 2GB fara nici-un program deschis. Si cand ii dau la task manager > performance > resource monitoring, programele de acolo daca le adun ajung pe la 500MB-600MB memorie RAM, dar 1, 5GB sunt ocupati aiurea. Care este problema?

4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu e nici o problema. Windows. Cache, treburi.

| tintareco a răspuns:

Reinstalează Windows şi se rezolvă.

| Alex_Florin_1980 a răspuns:

Probabil din unele aplicati care se pornesc singure. noi nu putem vedea ce ai in computer deci mai bine te duci la un specialist sau il chemi. noi nu te putem ajuta cu nimic findca nu stim ce ai in computer si nu putem vedea.

Bula
| Bula a răspuns:

Verifica si activitatea procesorului. Daca este intensa, nejustificat, atunci iti functioneaza puternic ceva programe in background.
In Task Manager poti vedea intreaga activitate.
Upgrade-urile incarca puternic resursele.