|

Salut people.

Mă confrunt cu problemă care îmi da bătăi de cap.

Vreau sa descarc filme pe telefon cu subtitrare, și msi apoi sa le pun la televizor. Am stick și adaptor dinăla sa îl bag la telefonul cu Android și in cealaltă parte a adaptotului stick-ul. Și vreau sa descarc filmul DE PE TELEFON, pe stick.

Laptopul mi S-a stricat și nu-l mai pot conecta la tv prin HDMI. Și pana mi-l face...

Dati-mi va rog o modalitate prin care sa fac asta... whatever... vreau doar sa stiu ca am filmul pe stick și atât. Va dau ce vreți voi. laughing

Va mulțumesc extrem de mult.

3 Raportează Evaluează
3 răspunsuri:
| a răspuns:

Va trebui sa conectezi telefonul la un alt pc sau laptop, pe care sa pui filmul dorit, ulterior sa-l transferi pe stick. Direct de pe telefon pe stick nu cred ca vei reusi.
Am vazut ca pe tablete se poate treaba asta (sa transferi direct pe stick), dar nu se aplica garantat la toate modelele.

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| explică (pentru dannyel86):

Pai aia e faza ca eu am tableta și îmi bag muzica direct pe stick cu ajutorul ei...

| a răspuns (pentru MarianAlexandru22):

Telefonul e telefon, iar tableta e tableta. Poate reusesti sa conectezi tableta la telefon (bluetooth sau alta tehnologie), pentru a transfera filmul pe ea, iar apoi pe stick. happy