| Răzvănykă a întrebat:

A fost vaccinul safe sau nu? Astept argumente.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
44 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Am băgat 3 doze mă simt extraordinar, simt că zbor ca vulturul spre înălțimi înalte

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu zic ca a fost.
Am facut Pfizer, doua doze. Cred ca dupa aia am facut forme foarte usoare de covid, mai exact doua febre spontane, care pana a doua zi dispareau complet. Testele rapide ieseau negative.
Nu mi s-a modificat nimic in corp, n-am solzi de peste, totul este bine.
Mi-a placut in mall pe perioada certificatelor de vaccinare, lipseau fix maimutoii pe care nu vrea nimeni sa-i vada. Mi-a placut "dezbinarea" asta. S-a trasat o linie clara intre civilizatie si... aia care credeau ca-i ia satana daca isi pun masca.
Stim pe cine sa excludem din orice, pe viitor.

| Simpatic a răspuns:

Pentru unii a fost safe, in timp ce unii au intampinat reactii adverse
un raspuns cu precizie nu avem cum sa iti dam, pentru ca difera de la om la om

pentru mine vaccinul acesta avut un efect neasteptat, m-a facut sa renunt la baut si fumat, desi eu locuiesc in Radauti, Suceava iar la noi toti de aici "beau, fumeaza si stau degeaba"winking

| Lupică27 a răspuns (pentru Simpatic):

Daca mai faceai o doza renuntai si la f u t u t laughing

| ioana748 a răspuns (pentru Simpatic):

Bine, au mai decedat cateva persoane care erau oricum foarte bolnave sau in varsta.
Si mie mi-a facut bine vaccinul, cred ca suntem cei aleșirolling on the floor

| Simpatic a răspuns (pentru Lupică27):

Ai mare dreptate! si ai fost foarte aproape cu afirmatia ta
mi s-a diminuat pofta si uite nu stiam de la ce, acum mi-ai deschis ochii! de la vaccin era! Evrika!
de asta fac doar luni si sambata seara s3x! inainte era zi de zi
acum zilnic frec gondola, asta pana ies cu ea in larg (pentru chatGPT-isti> gondona -Barcă lungă, puțin adâncă)

sa fie bine ca sa nu fie rau, stii ce zic?!

| Simpatic a răspuns (pentru ioana748):

S-a facut probabil un triaj, unii au murit altii au supravetuit, soarta a deciswinking

| ioana748 a răspuns (pentru Simpatic):

Asa ma gandeam si eu
Supravietuitoriihappy

| Simpatic a răspuns (pentru ioana748):

Imi este teama ca toti acesti 'supravetuitori', peste ani si ani vom afla niste lucruri nasoale fata de sanatatea noastra sad

| ioana748 a răspuns (pentru Simpatic):

Mai devreme sau mai tarziu organismul sufera ceva modificări nu tocmai ideale.
Insa trebuie sa ne focusam pe starea de bine si sanatate.
Daca nu stim viitorul, il inventam, vorba lui Einstein.
Asa ca, sa traim sanatosi multi ani de acum încolo.
happy

| Simpatic a răspuns (pentru ioana748):

Sa dea Domnu sa traim mult si bine!
dar eu mai stiu vorba 'poetului' meu preferat " daca doctorii m-or prinde stiu ce mi-or propune amu, ori traiesc putin da ghini ori mai mult da ghini nu"

asa ca decat sa traiesti mult si rau (rau aici insemnand cu afectiuni grave) mai bine mai putin si sanatosi! happy

| ioana748 a răspuns (pentru Simpatic):

Total de acord.
Totul este oricum trecător si se rezuma parca doar la o secundă.
Putin si bun decat mult si prost.
Sa apreciem fiecare moment, cum putem. din perspectiva noastră.
happy

| Dismally a răspuns:

Sigur ca a fost, uita-te la cifre, la numarul de persoane vaccinate si numarul de persoane care au avut probleme, procentul este foarte mic, intra in marja de eraoare, asta se intampla la orice medicament. Au existat oameni care au murit din pacate din cauza vaccinului dar asta este medicina, are limitele ei.
Daca a fost eficient sau nu e alta discutie si la asta chiar nu stiu ce sa spun.

| ioana748 a răspuns:

Nici un vaccin nu este safe.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru ioana748):

Corect. Puterea rugaciunii e miezul!

| R?zv?nyk? explică (pentru GabiDumitrescu):

Rugaciunea este autosugestie, iluzie, o consolare produsa de mintea umana

| Simpatic a răspuns (pentru R?zv?nyk?):

Crezi tu si este opinia ta, eu nu o contrez
dar sunt unii si s-a dovedit si stiintific ca puterea aceasta de 'autosugestie' este si vindecatoare in anumite cazuri happy
deci daca pe unii ii ajuta si i-a ajutat de ce ar fi o problema pentru noi asta?

| R?zv?nyk? explică (pentru Simpatic):

Pai tocmai, autosugestia ajuta

| Simpatic a răspuns (pentru R?zv?nyk?):

Pai cred ca depinde cum o numim nu? tu o numesti autosugestie altii o numesc rugaciune

| R?zv?nyk? explică (pentru Simpatic):

Ideea era ca "vindecarea" este produsa prin aceasta rugaciune, prin intermediul unor factori psihologici, nicidecum supranaturali

| ioana748 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu te contrazic, ai dreptate.
happy

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru R?zv?nyk?):

Eram sarcastic. happy

| Simpatic a răspuns (pentru R?zv?nyk?):

Stiu la ce te-ai referit, se pare ca multi nu-mi cunosc stilul, sunt mai capabil decat softurile AI cand vine vorba de analogii, referinte si metafore happy
multi sunt destepti aici pe TPU (sau se dau!)-cazurile de fata se exclud; dar la acest capitol nu ma intrec 10 la un loc
totusi iti spun un lucru nu cunoastem tainele Universului, suntem fiinte slabe care credem ca daca trimitem rachete pe "Pluto" stapanim si detinem absolut tot...
omul slab in cunoastere isi atribuie merite pe care nu le detine crezand ca IQ-ul sau depaseste 300, in timp ce omul inzestrat cu adevarat, capabil de lucruri marete precum ilustrul Edison, vine cu pardoxul socratian si-si recunoaste limitele, pana aici pot, pana aici duc, sunt limitat, acesta este maximul meu! desi maximul sau este mult peste maximul celorlalti
ma scuzati am divagat

| Lupică27 a răspuns:

A fost in faza de testare iar lumea l-a luat de bun, s-au vazut rezultatele.
Am cunostinte care au murit de la vaccin si o persoana care a paralizat. Tu ce crezi, e ''safe''?

| suntserios a răspuns (pentru Lupică27):

Asa a scris medicul legist pe certificatul de deces? Deces provocat de vaccinul anticovid?

| Lupică27 a răspuns (pentru suntserios):

Nu, ca nu au avut voie, erau amenintati ca sunt dati afara daca fac asa ceva.

| suntserios a răspuns (pentru Lupică27):

Deci nicio dovadă și la tine. Mâncător de CACAT și tu.

| Lupică27 a răspuns (pentru suntserios):

Ce sa stii tu de acolo din casa si de la shaorma.

| suntserios a răspuns (pentru Lupică27):

Treaba e foarte simpla.
Ai o dovada medicala? sau mananci CACAT.
Dar e clar deja ca pute.

Si CACATUL mancat aici e sustinut de CACATUl mancat la raspunsul cu slugile UE.

| Lupică27 a răspuns (pentru suntserios):

Iesi din casa, ia o gura de aer ca ti s-a urcat shaorma la cap, nu stau sa dezbat ce s-a intamplat in pandemie ca n-am cu cine.

| suntserios a răspuns (pentru Lupică27):

Ai dovezi?

| suntserios a răspuns (pentru Lupică27):

Ce vorbesc, nici macar dovezi medical nu e nevoie, o explicatie medicala e suficienta.

| ILikeBlackCats a răspuns:

Nu. Am in familie aprox 5 morti din cauza vaccinului, care stăteau perfect cu sănătatea inainte sa-l faca. Nu l-am facut si nu am de gând să il fac.

| suntserios a răspuns (pentru ILikeBlackCats):

Asa a scris medicul legist pe certificatul de deces? Adica da erau membri de familie sigur stii ce scria pe certificatul de deces. Deces provocat de vaccinul anticovid?

| ILikeBlackCats a răspuns (pentru suntserios):

Dar ce nu scriu medicii ca sa scape de acuzari? Normal ca nu o sa recunoască ca un vaccin deja facut de n oameni nu e benefic

| suntserios a răspuns (pentru ILikeBlackCats):

Aha, deci practic tu mananci C.A.C.A.T.

Nu ai nicio expertiza medicala care sa confirme C.A.C.A.T.U.L pe care l-ai scris.

O parere de a ta menita sa ce? Sau mai degraba un fake news ca sa ce?

| suntserios a răspuns (pentru ILikeBlackCats):

Si da stiu ca voi primi un mare ignore de la tine, asa cum au facut-o numai pe subiectul Covid toti mancatorii de ca.cat cand nu au putut dovedi mizeriile scrise. Faptul ca imi dai ignore nu inseamna ca ai dreptate sau ca ai vreo dovada.

| ILikeBlackCats a răspuns (pentru suntserios):

Nu iti dau niciun ignore, părerea mea este părerea mea, opinia ta e opinia ta, si o respect. Ca nu esti de acord, asta e, se mai intampla

| R?zv?nyk? explică (pentru ILikeBlackCats):

Esti femeie, n-avem pretenii bai iqless laughing laughing

| ILikeBlackCats a răspuns (pentru R?zv?nyk?):

"pretenii"?
Da, cliseul "toate femeile sunt proaste".
La revedere

| R?zv?nyk? explică (pentru ILikeBlackCats):

Mars la bordel

| suntserios a răspuns (pentru ILikeBlackCats):

Tu nu ai exprimat o parere.
Daca exprimai o parere atunci raspunsul tau era geva in genul

"Cred ca vaccinul e naspa, si poti sa patesti ceva grav de la el"

Asta era o parere.


Tu ai afirmat un fapt

" Am in familie aprox 5 morti din cauza vaccinului"

Intelegi diferenta?

Cand afirmi un fapt ca asta trebuie sa vii cu niste dovezi, altfel inseamna ca ai niste intentii foarte rele in conversatia in care participi.

| suntserios a răspuns (pentru ILikeBlackCats):

De altfel o chestie atat de grava precum sa iti moare 5 apropiati din cauza unui vaccin era deja o chestie in care trebuia sa existe o ancheta penala, sa fie sesezat un procuror pentru ca TU STII ca medicul a falsificat niste document oficiale si ai probe in directia asta.

Cand iti mor 5 membrii din familie si TU STII CAUZA atunci anunti procuratura, politia... nu mananca CA>CAT pe TPU.

Intelegi acum gogomania raspunsului tau si cat de plin de CACAT imputit e?

Întrebări similare