| kilder64 a întrebat:

Salut, problema mea e următoarea monitorul meu rezista la 1600x1024, ieri când mi am luat telefonul de la încărcat am apăsat cu degetul pe auto - config s-a reconfigurat greșit imaginea e ok dar în dreapta am un deget dunga neagra am încercat de toate placa video reinstalată tot

3 răspunsuri:
| Andre_Andrey_1999 a răspuns:

Întra în meniul de la monitor și mergi la display.
Verifica dacă ai rezolution calibrate. Sau calibrate image.
Daca nu găsești, poți da un factory reset.

Bula
| Bula a răspuns:

Mai apasa inca odata pe Auoconfig.
Daca situatia ramane neschimbata, atunci placa ta video are selectata o rezolutie pe care monitorul tau "nu o intelege". In acest caz citeste cartea monitorului, ce rezolutii suporta, dupa care regleaza o rezolutie suportata din calculator.
La terminare, daca mai este nevoie, apesi inca odata Autoconfig (pentru centrarea corecta al imaginii).

| TheRealFantasy a răspuns:

Te-ai gandit ca poate problema este de la monitor si nu de tip software?

Incearca inlocuirea monitorului cu unul al vreunui prieten sau cunostinta.