| Preda_Leo_1964 a întrebat:

Am monitorul aoc e2343fi si cand setez din windous rezolutia 1920x1080 se vede in dreapta o dunga neagra pe ecran dar cand pun rezolutia 1680x1050 nu se mai vede ma gandeam ca o fi de la placa mea video. Lasatimi id vostru de mess sau skype FUNDA

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Seteaza rezolutia lui, apoi mergi in setarile de la monitor si da-i sa se autopozitioneze.

| Preda_Leo_1964 explică (pentru sltlp):

Exact asa am facut se incarca ca se pozitioneaza dar tot la fel e

| sltlp a răspuns (pentru Preda_Leo_1964):

Dubios. Ai umblat cumva la setarile de la placa video? Monitorul e conectat pe d-sub sau hdmi?

| Preda_Leo_1964 explică (pentru sltlp):

Nu am umblat la setari am vrut sa pun din windous rezolutia 1920x1080 si am observat ca pe 1 cm din ecran cu aceasta rezolutie e o dunga neagra in dreapta

| Preda_Leo_1964 explică (pentru sltlp):

Am rezolvat era din cauza monitorului avea o setare cu auto config on si imi seta el singur cum credea el ca trebuie sa fie monitorul cred ca incurca pc cu ps3

| halogen001 a răspuns:

Asa cum a zis sltlp, cand pe ecranul monitorului nu e nimic din meniul monitorului (deci numai imaginea din calculator) se apasa butonul Auto/Source si se tine apasat in jur de 3 secunde ca sa se autoconfigureze monitorul. "When there is no OSD, press Auto/Source button continuously about 3 second to do auto configure."