| Andreei3 a întrebat:

Pt inceput as vrea sa zic ca am 2 telefoane: un LG Gt400 si Un IPhone 3GS. Eu am o problema la bluethoott-ul de la IPHONE. De pe el pot trimite orice dar nu pot primi.sad. Deci activez bluethoot pe ambele telefoane trimit de pe LG o poza, o melodie ceva, imi apare pe iphone sa accept si cand dau "'Da" imi apare : "Drive not found" sad... DC?sad Ca la LG nu am probleme la bluethoot ca in fiecare zi trimit muzica poze jocuri etc de pe el si primesc... Si am si umblat la setarile iphoneului si nu gasescsad va rog ajutati-ma daca stitiwinking multumesc si dau funda :Xbig grin

2 răspunsuri:
| ZeRoberto a răspuns:

La iphone nu o sa iti mearga bluetooth asa decat daca faci jailbreak si folosesti softuri speciale.Bluetoothul a fost creeat ca alternativa pentru. cablu de date, adica pentru sincronizarea cu calculatorul.Ah, si era sa uit.La iphone bluetoothul mai e bun pentru. anumite jocuri multiplayer

| vhurgoi a răspuns:

IPhone-ul nu permite transferul de date prin bluetooth, el este pentru a conecta alte dispozitive Apple la iPhone.