| TheAndi22 a întrebat:

Recent am conectat un al doilea monitor la placa mea video.
Vreau sa intreb daca performantele placii video vor fi afectate din acest motiv.
In jocuri va merge la fel sau va fi ceva mai "slaba"?
Mersi happy

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Da, vor scădea deoarece semnalul video este împărțit între cele două monitoare, chiar dacă au ieșiri separate, dar asta se aplică doar la gpu-urile de serie, nu și la cele profesionale. Cele profesionale sunt create pentru lucru cu mai multe monitoare; cele de serie, chiar de pot nu se vor descurca la fel de bine.

6 răspunsuri:
| alex337 a răspuns:

Da! Placa video este solictitata in plus! depinde ce placa video ai! Dar e o solicitare foarte mica! depinde ce vrei sa faci si pe cel de-al 2-lea monitor! In mare parte nua fecteaza foarte mult!

| TheAndi22 explică (pentru alex337):

Pai e un GTX 960 de 2 GB si vreau sa folosesc al doilea monitor doar pentru Google/YouTube in timp ce joc ceva pe primul.

| TheAndi22 explică (pentru DeyCj):

Inteleg. Si se va observa o diferenta foarte mare in jocuri gen GTA V?

| DeyCj a răspuns (pentru TheAndi22):

În jocuri nu am testat dar la editări A/V se cam vede, de asta am achiziționat o placă video profesională.

| TheAndi22 explică (pentru DeyCj):

Ok, mersi de ajutor. happy

| DeyCj a răspuns (pentru TheAndi22):

Pentru puțin. happy Ms de fundă.