| kanfura a întrebat:

Salut, recent am cumpart un laptop Asus X553M cu sistem de operare linux dar am instalat windows 7 pe el si acum nu imi merge wifi adica nu imi gaseste retele am tot cautat drivere sau altceva, si nici nu are vreun buton pentru wifi.
Cand avea linux mergea wifi.

2 răspunsuri:
| ion1731 a răspuns:

Gaseste ce model are placa ta de retea si instaleaza anume driverul ei corespunzator, sau mai bine : intra pe site-ul oficial a celor de la Asus si de acolo descarci driverul pentru laptop-ul tau. succese. buton pentru wi-fi trebuie sa fie(una din tastele de la f1 pina la f12 concomitent cu fn).

| K0sti a răspuns:

Si te doare mana sa te duci la Asus sa-ti iei driverele? Greu...