| hunter1505 a întrebat:

Recent mi.am cumparat o tableta Allview viva c701 si un card sd aferent. Problema este ca nu pot sa mut aplicatiile pe card. Am incercat cu 3 carduri diferite, pur si simplu apas pe format sd si nu imi apare butonul de move to sd, tableta are android 5.1. Nu stiu ce sa fac sa apara acel buton ca pe telefon il am. mentioneZ ca tableta citeste sd si se comporta normal dar orice aplicatie as lua nu imi apare butonul de move to sd.

1 răspuns:
| Otto2014 a răspuns:

Tableta nu are optiunea asta, e normal, tableta are 1gb, e destul.