| Andreiman21 a întrebat:

Salut, recent mi-am facut si eu fibra optica pe abonamentul de la Telekom. 100Mb/s etc.
Pana sa imi activez calculatorul la fibra, totul era perfect. Prin wi-fi prindeam in jur de 45Mb/s
Dar acum cand am activat calculatorul si am bagat cablul de conectare lan la el si toate astea, nu vrea sa-mi ia originea de la net.
Gen ma duc pe Speedtest si imi arata ceva de la Resilans (ca profil) si nu de la firma la care sunt eu abonat (Telekom). La download nu merge mai mult de 1Mb/s iar upload-ul e aproape mort.
Stiti cum pot face sa ma mut pe bandwich-ul meu original de net din calculator? Sa primesc viteza despre care este vorba? (100Mb/s) (Bine, nu conteaza sa am chiar 100Mb/s dar sa ajung si eu macar la 10Mb/s la Download cand pun ceva si la upload sa pot face live-uri, etc)
Dau funda daca ma puteti ajuta!

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Doar schimbând ISP-ul