| Andrik a întrebat:

Salut,spuneti-mi va rog ce poate sa aiba compul cand incepe sa incarce windows xp apare ecran albastru si ceva scris pe engleza si nu se incarca.multumesc pentru raspuns

3 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Blue screen of Death. Un driver, o eroare fizica sau lipsa de fisiere. Reinstaleaza wind xp. In caz ca treaba se repeta descarca Hiren Boot cd de pe net (e free) si fa teste la ram si HDD.

| gelu1970 a răspuns:

E o problema de incompatibilitate.
acel screen iti spune cu litere mari, in randul al doilea de sus, care e problema ta. copiaza ceea ce scrie apoi cauta in google semnificatia.

| octav005 a răspuns:

Posibil sa fie de la memoria ram, poti incerca pe rand si vezi ce se intampla