| costi900 a întrebat:

Salut,stie cineva un adaptor wireless bun? eu vroim sa imi cumpar un adaptor cu antena KASENS dar nu stiu daca sunt bune,poate stiti voi,intre laptop si router nu sunt pereti doar distanta e cam mare dar tot prind o liniuta in cel mai bun loc si m-am gandit sa imi cumpar un adaptor ceva cu antena sa o pot pozitiona,am vazut un stick cu antena detasabila si m-am gandit sa imi iau un cablu mai lung care sa se potriveasca intre stick si antena si sa o pun mai sus cumva, ce parere aveti? Mersiiwinking

1 răspuns:
| RaduMihaiRadu a răspuns:

Eu am unul de la Edimax. Nu am liks sa-ti dau. Am dat pe el 110 lei+transport si sunt super fericit. Am instalat driver-ul in pc si acum am wireless de la vreo 10m linie dreapta fata de router. Are un prelungitor de 1, 2m cu un piciorus pe care bag adaptorul si l-am pus langa geam ca sa prind semnal.
Am mai avut si d-alea gen ca adaptorul wireless de la mouse, dar sunt bune doar daca ai router-ul in camera sau in camera imediat urmatoare.
Orice adaptor ce are o mica antena e bun