| rockveion a întrebat:

Salut stiti vreun program prin care pot sa trimit fisiere prin messenger fara ca persoana acea sa dea accept sa fie invizibile nici sa nu-si dea seama ca primeste un >>>fisier...?

3 răspunsuri:
| atoatestiitoarea a răspuns:

Suna a virus de razbunare intrebarea ta. Raspunsul este NU. Dar...
se poate trimite un fisier la email cu o adresa de email care sa sune bine si cu objet rasunator si atunci sigur va deschide fisierul (metoda testata cu succes)

| JaJe a răspuns:

@atoatestiitoarea, degeaba trimiti prin e-mail un virus, fiindca are filtru antivirus. (asta in caz de vrea sa trimita un virus) si oricum nu este 100% garantat ca va descarca acel fisier persoana respectiva.

@daniel, ceea ce vrei sa faci tu, nu e deloc usor, calculatoarele pot fi protejate de firewall si antivirusuri, ceea ce nu permite intrarea in altor calculatoare ca un intrus si sa faci ce vrei, sa furi datele, sa bagi datele etc. Insa poti trimite fisiere, primi fisiere de la acel calculator, daca aveti o conexiune intre voi VPN (virtual private network) [poti folosi programe gen Hamachi] si apoi sa configurati cele 2 calculatoare pentru ca fiecare din voi 2 sa poata intra in calculatorul celalalt fara nici un fel de restrictii. Deci pentru asta e nevoie ca "victima" sa stie despre acest lucru.

| sltlp a răspuns:

Din cate inteleg din msg tau tu vrei sa bagi un fel de virus. Nue e pre bine ce faci