| TwixAndrei a întrebat:

Sunt Andrei am 10 ani și am o mică problemă la PC/Calculator.
Doresc zilnic să mă joc Minecraft, SA:MP, etc.
Dar, numai făcând Windows Update, iar dacă fac acest lucru primesc următoarele chestii:
1. Freeze la pornirea pcului (la 20 secunde după *Welcome)
2. Dungi negre/rosii+albastru/mov+albastru etc.
3. Ecran negru, sau blocarea ecranului, adică mouseul nu mai reacționează, niciun buton nu are efect inclusiv CTRL+ALT+DEL,
4. Rareori tata mai poate umbla la pc (să caute ce-i trebuie) doar cu dungi negre pe ecran poate, iar tata să umble la el se întâmplă 1 dată pe lună.
5. Nu iau freeze la pc dacă am windowsul curat fără vreun windows update sau ceva.

Componente (poze):
http://prntscr.com/eeel1p
Rezoluție:
1280x1024
Ultima dată când am făcut windowsul a fost:

Vă rog ajutor chiar am nevoie, vă rog! Ofer fundă!

Răspuns Câştigător
| CPAElites a răspuns:

Placa video e pe "moarte".
2) Se numesc artefacte!

6 răspunsuri:
| erichlemny a răspuns:

(nu esti cam tanar sa fii pe net si sa joci samp?) inearca sa te ajute cineva sau la reparat

| TwixAndrei explică (pentru erichlemny):

Da, sunt cam tânăr, (prea tânăr) dar știu că e o vârstă prea ciudată dar totuși... Îmi place să joc jocurile de genul...

| TwixAndrei explică (pentru CPAElites):

ATI Radeon HD 4200 nu mai e bună în zilele de astăzi?

| TwixAndrei explică:

Am uitat să specific că eu acum joc pe Windows 7 Enterprise curat, fără niciun fel de joc / update.

| CPAElites a răspuns (pentru TwixAndrei):

Glumesti? Placa aia video era depasita de cand a aparut.

| TwixAndrei explică (pentru CPAElites):

Acum explica multe.
am pc de 300 lei.
O placa video care sa coste putin stii?
Sau recomanzi sa-mi schimb pcul?