| Lupes_Razvan_1999 a întrebat:

Am vrut sa dau update la placa video pentru calculator, si nu a reusit sa se updateze (habar n-am de ce). Acum, au aparut niste dungi negre in jurul ecranului (nu e de la rezolutie).Ma poate ajuta cineva sa scap de ele?

9 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Se poate.Instalează driverul de la placa video din automatic updates, și problema se va rezolva.
Succes

| Lupes_Razvan_1999 explică (pentru DeyCj):

Doar pentru siguranta, unde ar trebui sa gasesc automatic updates?

| DeyCj a răspuns (pentru Lupes_Razvan_1999):

în control panel/Windows Update.Da ai ghicit așă numita funcție porincare vă prinde Microsoftul ca furați Windows.Real aberație mai mare ca „deșteptu" ăla ce vo învățat asta.

| Lupes_Razvan_1999 explică (pentru DeyCj):

Ok.Nu imi mai recunoaste placa si zice canu e compatibil update-ul cu windows-ul (desi acum 4 ore erau compatibile...)Chiar nu stiu ce as putea sa fac.

| DeyCj a răspuns (pentru Lupes_Razvan_1999):

Interesant.Nu îmi dau seama daca nu îs la pc-ul tău să văd excatcu cohii mei cum e treaba.

| alinaalin955 a răspuns:

Ce placa video ai si ce sistem de operare?

| Lupes_Razvan_1999 explică (pentru alinaalin955):

Nvidia GT 520, Windows 7

| alinaalin955 a răspuns (pentru Lupes_Razvan_1999):

Asta este cel mai nou driver:
http://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/73779/en-us
Este pentru Windows pe 32 biti.
Daca ai pe 64:
http://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/73779/en-us
Cel ai bine instalezi GeForce Experience. Face el toata treaba.
http://www.geforce.com/geforce-experience
Il instalezi il deschizi, si dai click in dreapta sus pe check for update, unde este cu verde.Va gasi si ii dai sa instaleze cel mai nou driver.

| Lupes_Razvan_1999 explică (pentru alinaalin955):

Am incercat si eu, dar nu imi mai recunoaste placa...