| Octy_Octy_1995 a întrebat:

sunt intr-o zona cu semnal foarte slab si mi-e greu sa-mi termin proiectele pe net. daca aveti vreo idee cum as putea sa boostez semnalul sau cega de genu'...

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Exista o posibilitate sa maresti semnalul: cu antena exterioara, orientata spre o antena GSM apropiata.
Mergi la firma ta de telefonie si intreaba-le de posibilitatea instalarii unui telefon si internet "fix" prin reteaua mobila pe care l-au. Explica-le ca ai acoperire slaba si doresti aparatura cu antena exterioara, cu semnal mai bun, pentru viteza de internet satisfacatoare.