| rtvskyline a întrebat:

am o problema, si nu stiu cum sa o remediezsad. Am o tableta Allview Alldro speed si am semnal wi-fi foarte slab sau chiar deloc in unele momente! Mentionez ca primesc semnalul de la un rooter de la romtelecomstraight face, aveti idee cum sa maresc puterea semnalului si sa ajunga la o distanta mai mare. Va Rog Frumos! Multumesc celor ce vor raspundehappy

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Vezi in setarile routerului, unele au asemenea setari, iar daca nu solutia este sa-ti faci singur o antena de castig mare.
http://wireless.gumph.org/articles/homemadeomni.html
Sunt si gata facute dar sunt scumpe. Cauta pe net ca o sa gasesti.