| Andrei73802717159 a întrebat:

Salut TpU! Am 2 pc-uri de light gaming si nu stiu pe care sa il cumpar, amandoua au pretul de 1800 de lei.
1.Sistem Desktop PC MYRIA Live V56, Intel Core i3-8100 3.6GHz, 4GB, 1TB, NVIDIA GeForce GT 1030 2GB, Linux

2.Sistem Desktop Gaming Serioux cu procesor AMD Athlon 200GE, 3. 20GHz, 8GB DDR4, 1TB HDD, 120GB SSD, GeForce® GT 1030 2GB GDDR5

Răspuns Câştigător
| AndreiM2001 a răspuns:

Heyy. Ti l recomand pe al doilea deoarece are 8 gb ram, are si un ssd, iar nu te gandii la procesor ca are mai mult Ghz. N ai nevoie de mai mult pentru acest pc

4 răspunsuri:
| KaanNoah a răspuns:

Am 2lea mate detașat. E mult mai bun al doilea.

| Alexandrionelu a răspuns:

Clar cel de-al doilea!

| Laur7010 a răspuns:

Al 2-lea frate astept sa ne jucam ceva laughing

| TTSP a răspuns:

Al doilea are procesor mai slab dar mai un SSD și 8gb de ram, primul are procesor mai bun dar 4gb ram și nu are SSD. Cel mai bine ar fi să-ți iei tu unul custom, adică pe piese, iar dacă nu știi să-l asamblez poți selecta la PC Garage să-l asambleze ei. Crede ma ca îți poți face un PC cu i3 9100f sau ryzen 5 1600, adică sa ai procesor mai bun și la placa video depinde. Doar spune-mi bugetul tău maxim și ti-l fac eu. O sa ieși mult mai bine, dacă te duci pe sistemele astea o sa regreți peste ceva timp.