| vagaunescu a întrebat:

Am cumparat niste casti acum cateva luni si microfonul nu mai functioneaza, insa sunetul foarte bine si acum as vrea sa stiu daca exista o functie / comanda / program pentru a le opri microfonul din ele si de a-l folosi pe cel din laptop / telefon. Aveti idee daca e posibil asa ceva si daca da cum. Multumesc mult! ^^

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Castile cu microfon au mufa cu 4 contacte (pentru telefoane), iar laptop-ul are 3 contacte pentru casti si 2 contacte pentru microfon.
Daca nu se potrivesc, evident ca nu vor functiona.

Foloseste la laptop casti cu microfon cu 2 mufe sau un adaptor.