| Popa_Razvan_1995 a întrebat:

am dat update la noua versiune la telefon si acum nu se mai deschide am umblat si la butoane da nu merge imi arata sigla Allview si sta asa, nu merge cumva sa il bag la pc prin cablu si sa ii fac ceva apropo telefonul se numeste Allview viper i.Va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Depinde în ce etapă a update-ului s-a blocat...

Poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset" cu una dintre metodele explicate la linkul :
http://latestnewstech.com/......-code.html

Eventual, vezi şi metodele de la linkul :
http://androidflagship.com/3217-fix-damaged-bricked-android-device

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Dacă nu reuşeşti să rezolvi "problema", atunci duci telefonul la un Service ( pentru resoftare ).

Toate cele bune!

1 răspuns:
| GabrielStn a răspuns:

Recomandat ar fi sa mergi cu telefonul intr-un service pentru resoftare. Desigur, se poate face si acasa, dar necesita foarte mare atentie si niste cunostinte pentru ca altfel risti sa il strici de tot. De asemenea poti cauta informatii/tutoriale pe internet, in principal pe site-ul XDA Developers.