| mariuscrs a întrebat:

Salut tpu.Am facut o mare boacana, mi-am cumparat de la eMAG placa de baza GA G41M-COMBO si din greseala am indoit 3 pini de pe socket si daca nu ma inseala ochii unul e rupt.Se pot repara pinii indoiti la un centru de reparatii calculatoare? Pinul rupt se poate re-atasa? Alta problema ar fi ca nu am pinul care s-a rupt, dar cei de la service pot pune altul?

Răspuns Câştigător
| vrelian a răspuns:

Pai de ce l-ai rupt nu vad.mergi undeva la unu care se pricepe si poate sa iti lipeasca altu acolo.il va scoate pe ala rupt si lipeste altu in loc.eu cred ca pot face asta pentru ca pinii aia sint sudati acolo.deci lipiti cu cositor.dar iti trebuie ceva scule o lupa un letcon chestii de genu asta si indeminare.e mai bine sa mergi la ei ca sa nu mai strici tu si altceva.