| MaFro a întrebat:

Salutare. Am nevoie de ajutorul vostru, am încercat sa curat calculatorul si din greșeală în momentul în care am scos procesorul acesta și-a strâmbat 5 pini. Prin încercarea de a îndrepta pinii am reușit sa îndrept 3 după care unul de pe primul rand din marginea procesorului s-a rupt. Am o placa de baza Asus PRIME B450M-A, aceasta are led'uri portocalii care indica funcționalitatea acesteia și am citit pe internet ca dacă ledul sta aprins non stop și nu primești semnal la monitor(deci da, nu primesc semnal) da dovada ca este problema la procesor. Vreau sa aflu dacă acel Pin este important si dacă se poate repara la un service pentru ca el în sine costa 1000 de lei. AMD Ryzen 5 2600. Va mulțumesc anticipat.

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

Nu prea se baga nimeni sa repare pini de procesor, daca era de indreptat mai gaseai dar de lipit slabe sanse.

Strange bani si cumpara alt procesor si data viitoare fii mai atent.