| Andrei2991 a întrebat:

am instalat UBUNTU folosind optiunea "Install Ubuntu alongside Windows gura Boot Manager" dar am o problema... Nu este detectat nicaieri ca sa ii fac Dual -Boot

5 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Nu trebuia sa alegi asta. Trebuia sa ii dai " custom", creai paritia principala si cea de swap si dupa se instala Grub care facea sa iti apara acel meniu la bootare din care alegi sistemul de operare.

| Andrei2991 explică (pentru danutzu96):

Am gen 13 partitii vreo 7 din ele sunt recovery si 1 pentru dump files... Si am mai incercat tot asa cu partitii si nicio diferenta. 250 mb pentru boot 4gb pentru swap, 15 pentru root si restul pentru home...

| Claudiu1905 a răspuns:

Eu am asezonat cu Linux Mint, si merge, doar ca trebuie sa fiu pe faza cand imi afiseaza optiunea, altfel intra automat pe linux. Alta problema, nu am control panel pentru placa video si nu pot face ventilatorul mai lent

| Andrei2991 explică (pentru Claudiu1905):

Eu am Macrium Reflect si am adaugat optiunea de boot manager. Dar am verificat partitiile unde l-am instalat si sunt complet goale. ceea ce e ciudat pentru ca a trebuit sa astept o gramada de timp sa se instaleze toate astea...

| danutzu96 a răspuns (pentru Andrei2991):

Daca est incepator pe linux este bine sa bagi totul in aceiasi partitie. (exceptand swap-ul ). Incearca sa stergi toate partitiile facute pentru linux si sa refaci instalarea.